Ocenění a certifikáty

IFOY - INTERNATIONAL FORKLIFT TRUCK OF THE YEAR

UNICARRIERS TX3 – vítěz IFOY 2019

UNICARRIERS TX3 – vítěz RedDot Design Award 2018

UNICARRIERS TERGO® URS – vítěz IFOY 2015

IFOY 2019 - UNICARRIERS TX3 ZÍSKÁVÁ TITUL VOZÍK ROKU

IFOY - INTERNATIONAL FORKLIFT TRUCK OF THE YEAR

IFOY - International Forklift Truck of the Year

V soutěži International Forklift Truck of the Year (IFOY AWARD) se každoročně udělují ceny za nejlepší manipulační vozíky a řešení v intralogistice. Cílem této neziskové organizace je zjistit výkonnost a inovační tendence v odvětví manipulačních vozíků a intralogistiky a přispět ke konkurenceschopnosti a vylepšení obrazu celkové intralogistiky v očích veřejnosti.

Všechny nominované vozíky jsou po dobu jednoho týdne testovány ve vyhrazené testovací hale dle testovacího protokolu, který se skládá z měřitelných a měkkých faktorů. Test IFOY je zaměřen na využití vysokozdvižných vozíků v praxi. Předmětem testování je mimo jiné hospodárnost a energetická účinnost, udržitelnost, bezpečnost, ergonomie a design přístrojů. Po testovacím týdnu se musí všechny vozíky zúčastnit testovacího dne IFOY a čelit rozhodujícímu verdiktu poroty.


IFOY 2019 - Unicarriers TX3 získává titul vozík roku

Řada TX3 zahrnuje vysokozdvižné vozíky s nosností 1,25 až 2 tuny a výškou zdvihu až 7 metrů. V březnu podrobili testovací pracovníci IFOY čelní elektrický vozík TX3 a jeho konkurenty řadě praktických testů, přičemž především hodnotili, jak inovativní byla vozidla. Ergonomické vlastnosti modelu TX3 byly obzvláště pozoruhodné, především plovoucí loketní opěrka s mini volantem pro přirozené držení těla. Podle výsledků zkoušek to může mít pozitivní vliv na zdraví řidičů během nepřetržitého provozu. To posiluje dlouhodobý princip UniCarriers, že řidič je v centru pozornosti.

Pokud jde o bezpečnost, testeři zdůraznili okna na čelním panelu, která jsou dosud na trhu jedinečná. UniCarriers s nimi zlepšuje viditelnost hrotů vidlic a předních rohů nákladu pro přesnou a bezpečnou manipulaci se zbožím. Celý design podvozku a stožáru je založen na konceptu UniVarriers ProVision, který poskytuje 360 ​​° panoramatický výhled při jízdě. Podle testerů IFOY je TX3 také pohodlný, bezpečný a snadno ovladatelný díky dalším detailům, jako je nízký vstupní krok a automatická plně elektrická brzda - zkrátka: „velmi dobře konstruovaná“, jak říká zkušební zpráva. TX3 již získal cenu Red Dot Design Award 2018 za speciální kombinaci designu a funkčnosti. A s cenou IFOY Award 2019 nyní pokračuje ve svém úspěchu.


Vítěz IFOY 2015 - RETRAK TERGO® URS - SPECIÁLNÍ ÚZKÝ RETRAK

IFOY 2015 - retrak TERGO® urs - speciální úzký retrak

Kombinovace úzké uličky a retraku zaujal porotu svou multifunkčností a do budoucna směřovaným ergonomickým konceptem. S TERGO®URS kombinuje UniCarriers výhody vysoké skladové hustoty a snížených požadavků na manipulaci a také stanovuje měřítko z hlediska ergonomického designuOvládání retraku je vysoce citlivé a předvídatelné a jedinečným způsobem odpovídá současné poptávce trhu po účinnosti a ergonomii.

Hlavním rysem tohoto modelu na trhu je individuálně nastavitelná kabina řidiče. Sedadlo má širokou škálu nastavení a lze jej dokonce přizpůsobit hmotnosti řidiče. Podlahová deska s pedálem je výškově nastavitelná (max. 70 mm) a tenké opěradlo umožňuje řidiči lehce se otáčet při couvání.

TERGO®URS je obratný, ale stabilní a spolehlivý; zejména vidlice se otáčí rychle a hladce. Poloměr otáčení URS je nejmenší ve své třídě. Hlavní výhoda spočívá v tom, že tento retrak je nejen indukčně ovládaný nebo vedený po kolejích, ale může být provozován také jako retrak s volným dosahem.

Patentovaná funkce Dynamic Controling Cornering Control (DCC) dynamicky snižuje rychlost při zatáčení na základě rychlosti jízdy a úhlu volantu, což zvyšuje bezpečnost provozu.

Proto porota vybrala kombinaci úzké uličky a retraku jako nejlepší nový skladový vysokozdvižný vozík vůz roku 2015.


Vítěz RED DOT DESIGN AWARD 2018

Red Dot Design Award

Tato cena je odbornou porotou každoročně udělována produktům pro jejich výjimečný design, kvalitu, funkčnost a ergonomii. Red Dot Design Award je jednou z největších soutěží na světě v oblasti designu již 60 let. Každoročně vybírá mezi tisíci přihlášenými výrobky z desítek zemí z celého světa.

Když byla v roce 1954 založena organizace Industrieform e. V., představovala ty nejlepší počiny designu té doby sbírkovou formou. O rok později se začala udělovat cena a vítězné produkty se postupně stávaly součástí rostoucí sbírky, která v průběhu let vystřídala několik míst, kde byla prezentována. Nakonec zakončil v postindustriální oblasti Zollverein, kde sídlí dodnes. Dnešní jméno Red Dot bylo ocenění přiřknuto v roce 2000, postupně se k hodnocení produktového designu přidala i hlavní kategorie Communication Design a Design Concept.


Vítěz RED DOT DESIGN AWARD 2018 - vysokozdvižný vozík UNICARRIERS TX3

Red Dot Design Award 2018 získává unicarriers tx3

Nový čelní elektrický vysokozdvižný vozík UniCarriers TX3 vyniká ve všech oblastech designu. Porota Red Dot Award, která čítá asi 40 průmyslových odborníků ocenila tento čelní vozík mezinárodně uznávanou pečetí kvality v kategorii Produktový design. Rozhodnutí poroty je založeno na komplexním procesu hodnocení, ve kterém TX3 udělal vítězný dojem, díky své koncepci ProVision, která zajišťuje optimální a všestrannou viditelnost. 

Během testu produktu byl model TX3 hodnocen na základě devíti různých kritérií, včetně stupně inovace, ergonomie, funkčnosti a trvanlivosti. Porotu obzvlášť zaujala výjimečná kombinace designu a funkčnosti vozíku. Konstrukce podvozku a stožáru využívá koncepci ProVision vyvinutou UniCarriers a umožňuje řidiči těžit z jasného 360 ° výhledu. K tomu přispívá extrémně nízká palubní deska a dvě okna na předním panelu pro lepší viditelnost.
Tato okna jsou dosud na trhu jedinečná a optimalizují pohled řidiče na hroty vidlic a přední rohy nákladu vozu. Výsledkem je schopnost manipulovat se zbožím výjimečně přesným a bezpečným způsobem. Nová konstrukce navíc snižuje slepé místo asi o 10 procent. Nový stožár Triplex, štíhlé střešní sloupy a zkosená přední hrana střechy také pomáhají zajistit optimální zorné pole.

Vstupní schody jsou nízké a kabina je prostorná, takže si řidič TX3 může užít dostatek komfortu a pro vyšší řidiče je také dostatek prostoru pro nohy. „Naše nová řada TX se vyznačuje více než jen výjimečným designem. Pomáhá zajistit, že vozík může být provozován ergonomicky a bezpečně. Vítězství v soutěži Red Dot Award je potvrzením naší velké touhy po funkční, ale přitažlivé konstrukci, o kterou se snažíme v našem konceptu ProVision, “vysvětluje Tobias Laxa, ředitel marketingu skupiny ve společnosti UniCarriers."

 

Podívejte se na video, 3 důvody proč je TX3 jedničkou v segmentu čelních vysokozdvižných vozíků


Kontaktní osoba

JANA KOUTNÁ
606 740 165
jana.koutna@brambles.cz

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.