UniCarriers zvyšuje podíl systému ergologického ovládání u svých produktů. Řada TX je prvním modelem s osvědčeným ergologickým joystickem.

Tento joystick doplňuje stávající možnosti ovládání - ovládání prstem, pákové ovládání a mechanické páky - a poskytuje tak čtvrtou alternativu pro hydraulické ovládání.

Ergologic je navržen podle nejvyšších ergonomických standardů a v budoucnu bude nabízen na všech strojích v portfoliu čelních vysokozdvižných vozíků. Řidiči mohou pomocí joysticku ovládat všechny hydraulické funkce vysokozdvižného vozíku s minimálním úsilím. UniCarriers tak na svých VZV výrazně zlepšuje ergonomický design.
 
Joystick byl již standardní funkcí u ergonomických vozíků řady TERGO® od UniCarriers. Výrobce vysokozdvižných vozíků nyní postupně zavádí ergonomický joystick do svého sortimentu v oblasti čelních VZV. Řidič čelních vozíků UC nyní bude mít stejný ergonomický standard jako v řadě skladové techniky TERGO®.

Multifunkční joystick poskytuje řidiči komfortní ovládací jednotku se všemi funkcemi běžné ovládací páky. Patří sem zvedání, spouštění, naklápění a pohyb vidlic do strany. Na pákách jsou k dispozici další funkce jako horizontální naklápění. Pohyby, které uživatel provádí pomocí joysticku, odrážejí skutečné pohyby vysokozdvižného vozíku, takže operace je velmi intuitivní a logická.

Vyšší výkon díky vylepšené ergonomii
Ergologic design byl optimalizován na základě vědeckých poznatků týkajících se ergonomického držení těla, počínaje Neutral Body Posture (NBP), které lidské tělo přirozeně předpokládá v mikrogravitaci. Ergologický joystick umožňuje operátorům pracovat v neutrální poloze těla a používat paži, ruce a prsty v uvolněné poloze. V důsledku toho je napětí na kloubech, svalech a šlachách minimalizováno. Všechny páky a spínače lze ovládat s minimálním pohybem prstu. Časté operace jako zvedání jsou přiřazeny silným svalům v paži. Díky tomu mohou uživatelé provádět opakované pracovní kroky po delší dobu bez únavy. Riziko pracovní neschopnosti z důvodu RSI (Repetitive Strain Inanuries) je výrazně sníženo. Protože Ergologic kombinuje klíčové ovládací prvky do jedné ovládací jednotky, je velmi snadné provádět více hydraulických funkcí. To zkracuje dobu manipulace s materiálem a zároveň snižuje provozní náklady pro zaměstnavatele.

Podívejte se na video, jak snadno se joystickem vysokozdvižný vozík ovládá