Evropské distribuční centrum Skechers v belgickém Herstalu vychystá každý den až 3.500 zákaznických objednávek.
Evropské distribuční centrum Skechers v belgickém Herstalu vychystá každý den až 3.500 zákaznických objednávek.

Vánoční čas se blíží mílovými kroky, což pro řadu společností značí maximální vytížení vlastních logistických kapacit, které mohou být na přechodné období i zcela nedostatečné.

Období kapacitních špiček se mohou výrazně lišit v závislosti na povaze práce každé společnosti a odvětví, ve kterém působí, ale pro většinu společností je předvánoční čas obdobím tvrdé práce. Zákazníci většinou ve spěchu nakupují dárky pro své blízké a čím jsou Vánoce blíže, tím je tlak na okamžité dodání na poslední chvíli vyšší.


Přestože momentálně žijeme v neobvyklé koronavirové době a zdá se, že čas jakoby se zastavil, může naopak předvánoční čas, zvláště pro e-shopové obchody, znamenat daleko vyšší poptávku než tomu bývalo v minulých letech. Jak však může skladový provoz držet krok s požadavky, kdy může být poptávka po zboží dvakrát vyšší než v jiných ročních obdobích? Pokud je manipulace se zbožím dobře optimalizována, neměly by existovat žádné přebytečné kapacity, které byste mohli v takové chvíli využít. Jak tedy lze pokrýt tyto náhlé poptávkové špičky?

Optimalizace procesu vychystávání zboží pomocí vysokozdvižných vozíků

Pro mnoho společností je odpovědí krátkodobý pronájem vysokozdvižných vozíků. Na základě této služby lze zákazníkovi operativně dodat potřebné vysokozdvižné vozíky, které mu pomohou vypořádat se s momentálně vyšší pracovní zátěží. Období pronájmu může trvat několik dní nebo několik měsíců, ale půjčíte si je jen na takou dobu, na kterou je potřebujete. Tím se vyhnete dalším případným nákladům, které byste měli s nevyužívanou manipulační technikou.


Chcete-li vidět, jak to funguje v reálném životě, podívejte se na video se zástupcem firmy Skechers. Pro tohoto výrobce obuvi jsou leden až březen a červen až srpen vrcholným obdobím, protože právě v tomto období jsou vydávány nové kolekce.

Během těchto období může být problém držet krok s poptávkou zákazníků - naštěstí jsou Skechers k dispozici na krátkobobý pronájem vysokozdvižné vozíky UniCarriers, které tento problém řeší a zajišťují tím neustále vysokou spokojenost zákazníků. Více informací o této případové studii najdete na tomto odkazu.


Pokud vás toto téma zaujalo a řešíte ve firmě logistické pokrytí krátkodobých špiček poptávky, obraťte se na nás pomocí uvedeného kontaktu nebo formuláře níže. Rádi vám v tomto pomůžeme s řešením.