Ergonomické pracoviště řidiče retraku UNICARRIERS TERGO® UHD se zcela přizpůsobí potřebám řidiče.
Ergonomické pracoviště řidiče retraku UNICARRIERS TERGO® UHD se zcela přizpůsobí potřebám řidiče.

Jak víte, řidiči vysokozdvižných vozíků jsou lidé různých tělesných proporcí, a když se jeden v kabině cítí dobře a komfortně, nemusí mít stejný pocit ten druhý. Proto je při výběru vozíku dobré zvážit, do jaké míry lze místo řidiče individuálně přizpůsobit. 

Je zřejmé, že pohodlí hraje velkou roli pro zajištění bezpečnosti a udržení vysoké produktivity. Proč byste to tedy neměli považovat za prioritu? Zvláště když vezmete v úvahu, že spokojený řidič pracuje rád, efektivně, bez pracovní absence kvůli zdravotním potížím a tím i bez úmyslu případné pracovní fluktuace.


Při výběru vysokozdvižného vozíku je tedy dobré vzít v úvahu možnosti přizpůsobení kabiny rozmanitým individuálním požadavkům budoucích řidičů. Funkce, jako je nastavení volantu, výšky podlahy, loketní opěrky či sedadla, mohou výrazně zlepšit ergonomii řízení vozíku a to bez ohledu na to, kdo ho řídí. Podívejte se v následujícím videu, jak velký může být rozsah těchto úprav.

 

 

Vysokozdvižné vozíky s touto úrovní ergomonie umožňují řidičům cítit se pohodlně a tím snižují počet možných svalových poranění. To jim umožňuje soustředit se na danou práci a tím usnadňují podnikatelský život i vám. Uvedené funkce, které jste viděli na videu, mohou váš skladový provoz výrazně vylepšit. Pamatujte na ně, pokud hledáte nový vysokozdvižný vozík do vaší flotily.

Unicarriers má ve svém portfoliu řadu vysokozdvižných vozíků, které na poli ergonomie dosáhly významných mezinárodních ocenění jako jsou RedDot Design Award či IFOY (International Forklift Of The Year).

Pokud vás toto téma zajímá, přečtěte si náš další článek "ŠEST ERGONOMICKÝCH PRVKŮ, KTERÉ BYSTE MĚLI PŘI VÝBĚRU NOVÉHO VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU HLEDAT"