UniCarriers TERGO®UHX - retrak s extrémním výškovým dosahem až 12-ti metrů
UniCarriers TERGO®UHX - retrak s extrémním výškovým dosahem až 12-ti metrů

Při skladování ve vysokých výškách hraje náklon stožáru a tím i stabilita vozíku významnou roli. Tuto operaci výrazně urychlí systém řízení zdvihu náklonu (MTC).

Když zvedáte stovky kilogramů vysoko od země, neobejde se to bez naklápění stožáru, abyste náklad dostali přesně tam, kam potřebujete. Naklápění však zpomaluje celou operaci. Když řidič vozíku zvedne náklad místa určení, musí před vysunutím a položením palety do regálu počkat, až se stožár stabilizuje. V opačném případě hrozí riziko nesprávného uložení nákladu, což je nežádoucí a také nebezpečné.

Tato pauza může trvat jen několik sekund, takže na první pohled to nevypadá, že dochází k časové prodlevě. Když se tento úkon však mnohokrát denně opakuje v celé flotile, nasčítá se tato prodleva do větších rozměrů. Pokud se řidič ve vytížené pracovní směně nadzvedne nebo sundá 160 palet, čas strávený čekáním na zastabilizování stožáru zabere poměrně dlouhou dobu.

Stejně jako všechny úkony v oblasti manipulace s materiálem, jako je vychystávání nebo nakládka a vykládka, i malé změny zkrácených postupů mohou ušetřit značné množství času a peněz. V tomto případě jsou novější typy nízkozdvižných vozíků často vybaveny systémy pro řízení a snižování náklonu stožáru , jako je systém řízení zdvihu náklonu (MTC) u vozíků UniCarriers řady TERGO .

Retrak UniCarriers TERGO UHD v akci

Pokud systém, jako je tento, může u každého zvedání zkrátit dobu náklonu o pouhých 5 sekund, ušetříte na základě výše uvedených parametrů téměř 15 minut za směnu. Pokud máte ve skladu několik dalších řidičů vysokozdvižných vozíků, kteří dělají to samé, den co den, po celou směnu, můžete tím ušetřit až stovky hodin. Pokud byste ve svém provozu dokázali dosáhnout takové úspory, mohli byste tento čas využít jinde?

Náš systém MTC může vést k mnohem rychlejší stabilizaci – v některých případech až o 80% rychlejší. To šetří spoustu času, který můžete využít efektivněji.


Máte-li zájem dozvědět se více o tom, jak můžete tímto způsobem ušetřit čas a peníze, rádi Vám poskytneme víc informací: napište na e-mail u kontaktní osoby nebo využjite náš kontaktní formulář níže.