Speciální přípravek pro uchycení baterie při přepravě.
Speciální přípravek pro uchycení baterie při přepravě.

Jste nuceni v době současné koronavirové krize odstavit vaše vysokozdvižné vozíky, pak je třeba olověným akumulátorům věnovat zvláštní péči. Tím ušetříte čas se servisem či dobíjením, až se budete chtít zase rychle vrátit do normálu.

Zde najdete několik nejdůležitějších pravidel, jestliže baterie vysokozdvižného vozíku budou delší dobu mimo provoz:


 • UJISTĚTE SE, ŽE BATERIE JSOU PŘED USKLADNĚNÍM PLNĚ NABITÉ
  Jestliže potřebujete uskladnit nepoužívané baterie vysokozdvižného vozíku na delší dobu, ujistěte se nejdříve, že jsou plně nabité. Tím předejdete sulfataci, která výrazně ovlivňuje výkon baterie a její životnost. Oprava takové baterie může být složitá a poměrně nákladná.
 • SKLADUJTE BATERIE V SUCHÉM A NEMRZNOUCÍM PROSTŘEDÍ
  Během přicházejícího jara se bude postupně oteplovat, ale teploty stále můžou klesat pod bod mrazu, zvláště potom v noci. Skladujete tedy baterie ve vnitřních prostorách, které je ochrání před vlhkostí a mrazem. To zajistí jejich správné fungování i v budoucnu.

 • JESTLIŽE BATERIE ZŮSTÁVÁ VE VYSOKOZDVIŽNÉM VOZÍKU, ODPOJTE JI
  I přestože je vysokozdvižný vozík vypnutý, tak pokud je baterie stále připojena, může docházet k postupnému pomalému vybíjení vlivem "parazitní zátěže". Pokud se tento případ nastane, najdete svoji baterii kompletně vybitou ve chvíli, kdy budete potřebovat obnovit provoz. Jestliže tedy jste nuceni nechat baterii během odstávky ve vysokozdnižném vozíku, odpojte ji. 

 • DOBÍJEJTE BATERIE JEDENKRÁT MĚSÍČNĚ
  I když předpokládáte, že baterie nebudou delší dobu používány, měli byste je jednou měsíčně dobít. Tím zajistíte, že budou plně nabité a připravené, až je budete znovu potřebovat. Pokud baterie skladujete v nabíjecích stojanech, udržujte baterie připojené k nabíječkám. Nabíječky mohou být naprogramovány tak, aby v případě potřeby automaticky obnovovaly napětí baterií. Tak zajistí plnou funkčnost baterií v případě obnovení provozu.

Ruční nízkozdvižný vozík Unicarriers PMR s Li-ION baterií - dobíjení vzv

Tato zdravotní krize se dotýká téměř každého z nás a má velký dopad na chod podnikání většiny firem. Návrat do normálu může nějakou dobu trvat, ale pokud dodržíte tyto výše uvedená základní pravidla péče o baterie mimo provoz, můžete si být jisti jejich plnou funkčností, až je budete znovu potřebovat.

Pokud byla vaše firma současnou krizí zasažena a potřebujete v tomto poradit, kontaktujte nás pomocí formuláře nebo kontaktní osoby níže. Náš tým vám v tomto velice rád pomůže.