Vynikající průhled skrz zvedací zařízení vysokozdvižného vozíku UniCarriers (Pro-Vision System)
Vynikající průhled skrz zvedací zařízení vysokozdvižného vozíku UniCarriers (Pro-Vision System)

Dobrý výhled z vysokozdvižného vozíku všemi směry je nezbytný pro zajištění bezpečnosti a klidu jak řidičů, tak i ostatních zaměstnanců skladu. UNICARRIERS TX3 získal za Pro-Vision-System ocenění RedDot Design Award 2018

Důležité ergonomické funkce vysokozdvižného vozíku mají často podobu ovladačů přizpůsobovaných řidiči nebo inteligentních bezpečnostních senzorů . Dobrá viditelnost je však též důležitým ergonomickým faktorem.

Zvláště zřejmým důsledkem špatné viditelnosti je bezpečnost. Řidiči, kteří během provozu nemají dobrý výhled z vozíku všemi směry, se častěji účastní nehod. Ty mohou způsobit vážné škody na manipulační technice, na zboží a v nejhorších případech i způsobit zranění personálu. Výběr vysokozdvižného vozíku, který nabízí vynikající viditelnost, tedy nejen sníží náklady na opravy a na poškozené zboží, ale také pomůže učinit prostor pro manipulaci s materiálem mnohem bezpečnějším místem pro práci.

Ale i v případě kdy nedojde k nehodám, může špatná viditelnost způsobovat řidičům řadu zdravotních problémů. Obsluha vysokozdvižného vozíku, která musí neustále pohybovat svým tělem a hlavou, aby měla dobrý přehled o svém nákladu a cestě ve směru jízdy, bude vystavena nadměrné pohybové zátěži. V průběhu času mohou tyto pohyby způsobovat bolesti, zejména zad nebo krku. Naproti tomu řidič ve vysokozdvižném vozíku navrženém s ohledem na dobrou viditelnost, by měl být schopen získat slušný výhled, zatímco zůstává v neutrální poloze. Tím se snižuje pravděpodobnost absence v práci z důvodu zdravotních problémů v důsledku nadměrného namáhání. 

UNICARRIERS TX3 - tříkolový elektrický vysokozdvižný vozík

Dobré viditelnosti napomáhá konstrukce podvozku, stožáru i optimalizovaný průhled střechou vysokozdvižného vozíku. Mohou ale přispět i další funkce - například opěradlo, které může být užší, aby řidiči snáze pohlédli dozadu nebo do strany. Designové vylepšení, jako je například průhledový přední panel u modelů řady TX, poskytuje řidiči lepší výhled na vidlice, což může zvýšit rychlost operací a též bezpečnost při zvedání palet. 

Pokud vás toto téma zaujalo a chcete vědět více o dalších ergonomických funkcích, které mohou zvýšit bezpečnost a produktivitu provozu ve vašem skladu, kontaktujte nás na přiloženém formuláři či přímo kontaktní osobu níže. Rádi vám poskytneme další informace a naše poradenství.