Jsou různé cesty, jak nakládku a vykládku zboží výrazně zefektivnit. Vychystávání nabízí ještě více možností optimalizace. A co můžete udělat pro zvýšení efektivity a produktivity při příjmu a vyskladňování větších jednotek nákladu?

Operace, jako je nakládka a vykládka zboží, se mohou stát mnohem efektivnější například použitím nakládacích polí nebo paletových vozíků pro stojící nebo sedící obsluhu místo vozíků pro chodící obsluhu. Vychystávání, opakující se a nákladný logistický proces, nabízí ještě širší škálu optimalizaceAle co se týče třetí hlavní části manipulace s materiálem - příjmu a vyskladnění rozsáhlejších paletových jednotek nákladu ve skladu - co zde můžete udělat pro zvýšení efektivity a produktivity?


Jako vždy záleží na provozu. Existuje tolik možných řešení, kolik je skladových provozů, a pečlivá analýza toho vašeho vám pomůže najít to správné vybavení manipulační technikou. Hlavním faktorem je například velikost skladu. Jsou jednotlivé cykly velmi dlouhé kvůli ujeté vzdálenosti? Pokud ano, může být nezbytná lepší ergonomie a větší pohodlí. Tedy by mohla pomoci volba zakladače pro stojící nebo pro sedící obsluhu.

Věnování pozornosti těmto detailům vám také může ušetřit peníze. Opravdu potřebujete nejvýkonější retrak, když by pro vaše potřeby stačil levnější a méně výkonný? Pro operace v úzkých uličkách by například mohla být nejlepší volba univerzálního vysokozdvižného vozíku pro velmi úzké uličky (VNA).

V procesu skladové manipulace lze dosáhnout vysoké efektivity a peněžních úspor - takže pokud plánujete v budoucnu nákup nových vysokozdvižných vozíků, je nezbytné získat jasný obraz toho, co přesně potřebujete. Chcete-li tomu pomoci, stáhněte si níže průvodce Výběr správného vozíku pro danou práci.

Získáte ucelený přehled o různých typech vysokozdvižných vozíků, které se obvykle používají k příjmu a vyskladnění jednotkových nákladů, a o tom, v jakých situacích má každý vozík nejlepší výkon. Obsahuje také oddíly o vysokozdvižných vozících pro nakládku a vykládku a o vychystávacích vozících. Pokud tedy některé části vašeho provozu vyžadují zlepšení, může vám to též pomoci. Začněte kliknutím níže.