Částka vynaložená na opravy poškození vysokozdvižných vozíků, způsobená špatnou nebo neopatrnou jízdou, může být až nepříjemně vysoká. Takové náklady snižují efektivitu a navyšují rozpočet. Lze je však zcela vyloučit.

Náklady na údržbu budou vždy nezbytné. Ale náklady na poškození vysokozdvižných vozíků je možné investováním do jejich obsluhy výrazně snížit.


Kvalitním školením řidičů můžete v konečném součtu výrazně vylepšit svůj hospodářský výsledek. Během typického výcvikového kurzu se řidiči dozví více o vysokozdvižných vozících, které obsluhují, a o nejlepších a nejúčinnějších způsobech, jak s vozíky zacházet. Kromě praktických dovedností klade většina kurzů také silný důraz na výuku bezpečné a ohleduplné jízdy ve skladu.

Mnoho společností, které se rozhodnou investovat do školení a vzdělávání zaměstnanců, vidí ve finále ve svých podnicích pokles škod a zlepšené povědomí o bezpečnosti provozu. To se v konečném důsledku projeví v úspoře finančních prostředků, ve zvýšení efektivity a ve zlepšení pracovního prostředí.

Avšak získání souhlasu k investování do školení obsluhy vysokozdvižných vozíků není pro manažery logistiky vždy snadné. Výcvikové kurzy přirozeně stojí peníze, zahrnují čas mimo běžný pracovní den, a pokud provoz již běží bez kritických problémů, je pro řídící pracovníky snadné dát školení velmi nízko na seznam priorit podniku.

Abychom vám usnadnili rozhodování ohledně proškolení zaměstnanců, přikládáme průvodce "5 věcí, které lidé říkají o školení obsluhy vysokozdvižných vozíků - a proč se mýlí". V příručce najdete nejčastější argumenty, které lidé mají proti školení, a také argumenty, které naopak školení prosazují. Pokud se tedy chcete dozvědět více, stáhněte si soubor níže.