Poradenství

VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY PRO UMISŤOVÁNÍ A PŘEMISŤOVÁNÍ PALET. KTERÉ JSOU NEJLEPŠÍ PRO VÁŠ SKLAD?

Jsou různé cesty, jak nakládku a vykládku zboží výrazně zefektivnit. Vychystávání nabízí ještě více možností optimalizace. A co můžete udělat pro zvýšení efektivity a produktivity při příjmu a vyskladňování větších jednotek nákladu?

VYCHYSTÁVÁNÍ: JAK MOHOU ZVEDACÍ VIDLICE ZVÝŠIT ÚČINNOST A ZLEPŠIT ERGONOMII

Někdy je třeba jen té nejmenší změny, aby se celá manipulace s materiálem výrazně změnila. Zvláště když se jedná o tak časově náročnou operaci, jako je vychystávání objednávek.

Li-ION vs. OLOVĚNÉ AKUMULÁTOROVÉ BATERIE - KTERÁ JE LEPŠÍ PRO VÁŠ PROVOZ?

Vysokozdvižný vozík s tradičním olověným akumulátorem je osvědčenou technologií. Avšak baterie Li-ION (lithium-iontové) jsou v současnosti stále více používaným řešením pro vysokozdvižné vozíky. Jaké výhody vám tato nová technologie nabízí?

ČTYŘI VĚCI, KTERÉ ZTĚŽUJÍ ŘIDIČŮM VYSOKOZDVIŽNÝCH VOZÍKŮ ŽIVOT A JAK JIM PŘEDCHÁZET

Provoz vysokozdvižného vozíku je náročná práce a intenzivní manipulace s materiálem může řidiče výrazně zatěžovat. To snižuje komfort práce a náchylnost ke zranění a tím činí řidiče méně efektivní a méně produktivní.

JE VÁŠ VYSOKOZDVIŽNÝ VOZÍK NASTAVITELNÝ TAK, JAK BY MĚL?

Jak víte, řidiči vysokozdvižných vozíků jsou lidé různých tělesných proporcí, a když se jeden v kabině cítí dobře a komfortně, nemusí mít stejný pocit ten druhý. Proto je při výběru vozíku dobré zvážit, do jaké míry lze místo řidiče individuálně přizpůsobit. 

JAK SNÍŽIT ŠKODY NA VYSOKOZDVIŽNÝCH VOZÍCÍCH

Částka vynaložená na opravy poškození vysokozdvižných vozíků, způsobená špatnou nebo neopatrnou jízdou, může být až nepříjemně vysoká. Takové náklady snižují efektivitu a navyšují rozpočet. Lze je však zcela vyloučit.

SKLADOVÁ MANIPULACE - VOLNÝ POHYB A DEFINOVANÉ OBLASTI POHYBU - JAKÝ JE MEZI NIMI ROZDÍL

V závislosti na povaze manipulace a skladovaném zboží lze sklady rozdělit na oblasti „volného“ a „definovaného pohybu“. Každodenní provoz v těchto oblastech, i díky speciálnímu vybavení, pak vypadá velmi odlišně.

ŠEST ERGONOMICKÝCH PRVKŮ, KTERÉ BYSTE MĚLI PŘI VÝBĚRU NOVÉHO VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU HLEDAT

Díky ergonomickým prvkům může obsluha vysokozdvižného vozíku pracovat produktivněji, efektivněji a bezpečněji. To ve výsledku vede ke snížení nákladů a navýšení zisku. 

JAK SE VYPOŘÁDAT S PŘEDVÁNOČNÍ ŠPIČKOU POPTÁVKY? A JAK TO ŘEŠÍ V JINÝCH SPOLEČNOSTECH.

Vánoční čas se blíží mílovými kroky, což pro řadu společností značí maximální vytížení vlastních logistických kapacit, které mohou být na přechodné období i zcela nedostatečné.

VYCHYSTÁVÁNÍ A LIDSKÉ TĚLO: JAK SNÍŽIT ZRANĚNÍ A SVALOVÉ NAPĚTÍ

Každý člověk je schopen snadno zvednout balíček o hmotnosti několika kilogramů. Ale co kdybyste ten stejný balíček museli v průběhu týdnů a měsíců brát stokrát denně, a možná i z těžko přístupných míst?

BENEFITY ZAKÁZKOVÉHO ŘEŠENÍ MANIPULACE S MATERIÁLEM

Nákupní proces vysokozdvižného vozíku od prvotní analýzy až po výběr vhodného řešení může zabrat nějaký čas, avšak výsledek stojí za to - dostanete přesně ten správný vozík, který perfektně odpovídá požadavkům vašeho provozu.

VIDITELNOST - ZÁSADNÍ SOUČÁST DOBRÉHO DESIGNU VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU

Dobrý výhled z vysokozdvižného vozíku všemi směry je nezbytný pro zajištění bezpečnosti a klidu jak řidičů, tak i ostatních zaměstnanců skladu. UNICARRIERS TX3 získal za Pro-Vision-System ocenění RedDot Design Award 2018

PŘEMÝŠLÍTE O PŘECHODU NA ELEKTRICKÉ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY? TADY JSOU DŮVODY, PROČ PŘEJÍT.

Čelní elektrické vysokozdvižné vozíky jsou již po mnoho let standardní volbou díky jejich tichému provozu, který je navíc bez emisí. Přečtěte si o výhodách, které elektrický pohon vzv přináší v praxi.

PONECHAT SI STARŠÍ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY NEBO INVESTOVAT DO NOVÝCH. JAKÉ ŘEŠENÍ JE PRO VÁS TO NEJLEPŠÍ?

Pokud se vaše smlouva dlouhodobého pronájmu vysokozdvižných vozíků začíná blížit svému konci, je často obtížné rozhodnout, zda stávající manipulační techniku obměnit za novou, modernější, nebo prodloužit pronájem té stávající?

PÉČE O BATERII: JAK SKLADOVAT BATERII VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU BĚHEM ODSTÁVKY

Jste nuceni v době současné koronavirové krize odstavit vaše vysokozdvižné vozíky, pak je třeba olověným akumulátorům věnovat zvláštní péči. Tím ušetříte čas se servisem či dobíjením, až se budete chtít zase rychle vrátit do normálu.

JAK PEČOVAT O VYSOKOZDVIŽNÝ VOZÍK BĚHEM DELŠÍ ODSTÁVKY

Vysokozdvižné vozíky jsou bytelná zařízení a mohou být bez újmy odstaveny po delší dobu. Přesto je důležité se v době současné krize ujistit, že budou schopné rychlého a bezproblémového návratu ke své práci.

PODLAHOVÝ SENZOR – BEZPEČNÉ A ERGONOMICKÉ ŘEŠENÍ PRO VZV

Spínač "mrtvého muže" se stal standardním bezpečnostním řešením. Má však i své nevýhody. Ty je schopen eliminovat podlahový senzor DPS, který detekuje přítomnost obsluhy.

VÝMĚNA BATERIE VYSOKOZDVIŽNÉHO VOZÍKU: PORADÍME VÁM, JAK SE TOMUTO KROKU ÚPLNĚ VYHNOUT

Nabíjení nebo výměna baterie ve vozíku je jedním z časově náročných procesů. Proto není divu, že Li-ION baterie se stávají stále více vyhledávaným řešením i v oblasti manipulační techniky.

OVLÁDÁNÍ NÁKLONU STOŽÁRU VZV - KLÍČ K RYCHLEJŠÍ MANIPULACI A USKLADNĚNÍ NÁKLADU

Při skladování ve vysokých výškách hraje náklon stožáru a tím i stabilita vozíku významnou roli. Tuto operaci výrazně urychlí systém řízení zdvihu náklonu (MTC).

MANIPULACE V CHLADÍRENSKÝCH SKLADECH. JAKÁ USKALÍ NA VÁS ČEKAJÍ A JAK SE S NIMI VYPOŘÁDAT.

Některé skladovací prostory přinášejí různá specifika, kterým je potřeba veškerou manipulaci přizpůsobit a jedním takovým specifikem jsou chladírenské sklady, kde teploty mohou dosáhnout až -35 ° C.