Vychystávací vozík UniCarriers OLH/OEH (řada O-RANGE) Novinka roku 2019
Vychystávací vozík UniCarriers OLH/OEH (řada O-RANGE) Novinka roku 2019

Každý člověk je schopen snadno zvednout balíček o hmotnosti několika kilogramů. Ale co kdybyste ten stejný balíček museli v průběhu týdnů a měsíců brát stokrát denně, a možná i z těžko přístupných míst?

Pravděpodobně byste velmi rychle pocítili svalové napětí a nakonec byste doufali, že se najde nějaké vybavení nebo řešení, které vám usnadní práci.


To je to, co vychystávači objednávek dělají. Téma svalové únavy, bolesti a zranění, ke kterým může při této dlohodobě prováděné činnosti docházet, bohužel není dosud tak často diskutované, jak by mělo být.

Na výše uvedeném obrázku vidíte průměrné maximální bezpečné hmotnosti pro zvedání zátěže. Ta se liší podle toho, na jakém místě a v jaké vzdálenosti od těla manipulace se zátěží probíhá. Berete balíček o hmotnosti 25 kg, který je blízko těla, ve výšce pasu? Většina lidí by to zvládla bez problémů. Zvedání stejného balíčku z větší vzdálenosti od těla nebo v úrovni kolen, či dokonce ze země, je ale zcela odlišné a riziko zranění zad je pádem poměrně vysoké. Zvláště pokud se pohyb opakuje mnohokrát.

Tyto druhy rizik lze snížit změnami ve skladovém prostředí. Například:

  • Umístění palet na první úrovni do výšky přibližně 20 cm od podlahy.
  • Instalace šuplíků na paletové regály v případě, že je zboží těžké. Sběrači tak nemusí sáhnout hlouběji do regálu.
  • Pomocí vychystávacích vozíků se zvedacími vidlicemi lze manipulaci s vychystávaným zbožím provádět v pohodlné výšce.
  • V případě velmi častého vychystávání je možno snížit vzdálenost dosahu umístěním palet delší stranou směrem do regálové uličky.
     

Hodně úsilí a námahy lze ušetřit, pokud jsou věci snadno dosažitelné a umístěné v pohodlné výšce. Provedení takových změn může zvýšit produktivitu a v konečném důsledku tím zvýšit vaši profitabilitu. Navíc je výrazným přínosem i pro samotné zaměstnance - sběrače.


Výčet ergonomických vylepšení tímto však nekončí. Pokud se chcete dozvědět více o dalších možnostech a podívat se na ukázku toho, jak je možno ve skutečnosti ušetřit peníze při simulaci manipulace s materiálem, stažením souboru níže získáte našeho bezplatného průvodce "Zlepšení bezpečnosti řidiče a produktivity ve skladu".